Moja nowa koncepcja – Psychologia beatboxu i wystąpień publicznych

Posted by on 30.04.2013

W kwietniu 2013 skończyłem 8-dniowy intensywny kurs Psychologii Sukcesu i Rozwoju Osobistego. Dużo mówiliśmy o motywacji, planowaniu celów, eliminowaniu przeszkód i zaprzęganiu ‚negatywnych’ uczuć do skutecznego działania. Teraz połączę te tematy z beatboxem!

Na moich zajęciach w warszawskim Planie B rozpoczęliśmy już temat. Wprowadzaliśmy się w stan up-time, czyli podwyższone obroty mózgu, aby lepiej składać improwizowane bity oraz szybciej i spokojniej myśleć w sytuacjach ‚stresowych’/motywujących.

Psychologia beatboxu i wystąpień publicznych

Do osiągnięcia up-time, polecam:

  • color game (tu jest link http://fitnessmozgu.pl/gry/colorgame/)
  • alphabet game (np tu: http://www.andrzejhanisz.pl/uptime)
  • żonglowanie
  • bleblanie (czyli mówienie na głos bezsensownych słów np. ‚blabil klo siupsi’ unikając powtórzeń i schematów)

Każde ćwiczenie wykonuj przez 15 minut i zobacz jakie są efekty. Co myślisz w trakcie? Jakie są różnice w samopoczuciu? Powodzenia!

Od czasu do czasu zamierzam zrobić kurs, który nazwałem właśnie „Psychologia beatboxu i wystąpień publicznych” – nauczysz się tam jak oprócz oczywistych muzycznych ćwiczeń (technika, praca z metronomem, aranżacje utworów) poprawić swój show. Poznasz proste sposoby na polepszenie występów, szybką redukcję stresu na koncertach, lepsze angażowanie publiczności i wiele innych.

Top