10 video tutoriali do nauki beatbox YouTube

Ten cykl 10 tutoriali beatbox YouTube to uzupełnienie do mojej książki „Human Beatbox – Osobisty Instrument”, pierwszego podręcznika beatboxu w Polsce (i w wersji anglojęzycznej pierwszego na świecie). Wszystkie tutoriale są dostępne za darmo – jeśli skorzystałeś z nich, byłbym wdzięczny gdybyś pokazał je znajomym.

 

Beatbox YouTube tutorial do książki "Human Beatbox - Osobisty Instrument"


01 Warsztaty Beatbox – Jak dobrze oddychać?

Jak odróżnić oddech piersiowy i przeponowy? Jak dobrze i zdrowo oddychać, robiąc mocny beatbox?

 

02 Warsztaty Beatbox – Co to jest metrum i jak działa?

Co to jest metrum parzyste i nieparzyste? Jak zabrać się do beatboxowania w 3/4, 5/4, 7/4? Jak w prosty sposób urozmaicać swoje bity?

 

03 Warsztaty Beatbox – Rozgrzewka fizyczna

Przed dłuższą sesją beatboxową warto się rozgrzać, szykując ciało na wysiłek – unikasz uszkodzeń głosu i brzmisz po prostu lepiej. Zobacz jak to zrobić.

 

04 Warsztaty Beatbox – Jak zrobić dobrą stopę?

Stopa to nie tylko pyknięcie /P/. Możesz ją kształtować, zmieniać, stroić. Poczuj jak zrobić mocną basową stopę lub szybki strzał w technicznych sekwencjach.

 

05 Warsztaty Beatbox – Jak zrobić hi-hat?

Jak brzmi dobry hi-hat beatboxowy? Jak przyspieszyć hi-haty w sekwencji?

 

06 Warsztaty Beatbox – Werble

Jak zrobić dobry werbel? Jak oddychać w trakcie beatboxowania? Werble wydechowe /Pf/ i /Kh/ i /Ish/ oraz wdechowe /Keh/ /Cl/ i /Ysh/

 

07 Warsztaty Beatbox – Pauza

Co to jest pauza? Jak kreatywnie użyć pauzy, aby ze zwykłego loopa beatboxowego zrobić ciekawy utwór? Czy cisza jest ciekawa?

 

08 Warsztaty Beatbox – Synkopa i swing

Co to synkopa? Jak przesuwać nuty w rytmie za pomocą synkopy i jak ‚swingować’ bit? „Nierówne” bity nigdy nie były ciekawsze!

 

09 Warsztaty Beatbox – Triola

Co to jest triola i jak można ją użyć do rozwijania swoich bitów? Jak podzielić ćwierćnutę na triole? Ile trioli mieści się w takcie?

 

10 Warsztaty Beatbox – Bas nosowy i wargowy

Jak dodać bas do bitu? Robić bas ustami czy nosem? Czy można tworzyć kilka dźwięków jednocześnie? Jak dopasować bas do gatunku tworzonego bitu?

Top