Prowadzący

Nasi prowadzący to weterani beatboxowi. Nie tylko sami zajmują się tym od ponad 10 lat, ale również umieją nawiązać dobry kontakt z ludźmi i poprowadzić ich w trakcie każdego etapu nauki beatboxu. Zadbają o Twój szybki postęp, niezależnie kim jesteś.

 

Patryk TikTak Matela

Patryk TikTak Matela

Nauczyciel beatboxu z ponad 10-letnim doświadczeniem, współorganizator Polish Beatbox Battle, pionier łączący beatbox z nietypowymi stylami, autor pierwszej w Polsce książki o human beatbox. Poznaj TikTaka.

Dowiedz się więcej

Patryk „TikTak” Matela sztuką human beatbox zainteresował się nie znając jeszcze jej nazwy, działania w tej dziedzinie rozpoczął w 2002 roku. Od tego czasu tworzy ZegarTikTaka.pl, pierwszy i największy w Polsce serwis na ten temat, odwiedziło go ponad 600 tys. osób. TikTak pracował w czasopiśmie Hip-Hop.pl robiąc wywiady z hip-hopowymi sławami, m.in.: Coolio, Afu-Ra, Rahzel czy Killa Kela. Magister anglistyki na UW, absolwent grafiki w WSR.

TikTak udziela się na niezliczonych imprezach w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie, Edynburgu (UK), Berlinie, Kolonii, Bochum (Niemcy). Od 2004 roku organizuje oficjalne mistrzostwa beatboxowe – WBW Polish Beatbox Battle, które są największym beatboxowym wydarzeniem roku w Polsce, rozpoznawalnym zagranicą.

Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych (m.in. „Teleexpress”, „Kuźnia Talentów, „Kawa czy herbata” TVP, „Czułe Dranie” TV4, Trójka, Radio Bis, Radiostacja, Radio Kampus) oraz światowych zjazdów beatboxowych, ostatnio w Berlinie i Londynie. Prowadzi warsztaty beatboxu, kilkukrotnie był jurorem zawodów beatboxowych, organizuje imprezy beatboxowe, m.in. w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą” i „Planie B”. Beatboxer w hip-hopowych projektach teatralnych: „12 Ławek” Jarosława Stańka oraz białostockim „Morosophus” oraz filmie „Jeszcze nie wieczór” Jacka Bławuta. Grał z awangardowym Bauaganem Mistrzów, m.in. w klubie Pruderia, na festiwalu WUJek, ma swój udział na płycie „Plac Zabaw” wydanej w 2008 r. Autor pierwszego na świecie kompleksowego podręcznika „Human Beatbox – Osobisty Instrument”. Współpracował z wytwórnią Wielkie Joł oraz wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. Członek charytatywnego Stowarzyszenia „Spoko Dzieciak”. Podczas festiwali Turning Sounds 4 i 5 grał z eksperymentalnymi wokalistami Philem Mintonem, Sainkho Namtchylak i Didim Bruckmayrem. We wrześniu 2008 wykonał na prestiżowej „Warszawskiej Jesieni” utwory polskich i zagranicznych kompozytorów z kwartetem „Kwartludium„. Koncert powtórzono w 2009 w Filharmonii Łódzkiej.

Obecnie TikTak gra w duecie „Zooplan” z beatboxującym klarnecistą Michałem Górczyńskim, prowadzi też cykliczne warsztaty beatboxowe w Warszawie. Improwizuje w wielu gatunkach muzycznych, od hip-hopu, drum’n’bass i reggae, do jazzu oraz muzyki współczesnej.

Top