Beatbox dla dzieci

Jeśli jeszcze nie wiesz jak bardzo Twoja pociecha skorzysta z warsztatów wokalnych, przeczytaj parę faktów na temat beatboxu i wyobraź sobie jak się rozwinie Twoje dziecko po kilku tygodniach zabaw i ćwiczeń.

Zobacz jak dzieciaki bawią się na warsztatach muzycznych – po prawej krótki filmik z warsztatów ‚beatbox i rytmika’ w przedszkolu na ul. Krynicznej.

 

Zapisz dziecko na warsztaty beatbox!

Beatbox dla dzieci na blogu


Dlaczego beatbox dla dzieci?

Nauczy się lepiej oddychać

Podczas zajęć beatboxowych uczymy się poprawnie oddychać przeponowo, zarówno podczas beatboxowania i mówienia. Już po miesiącu zajęć dziecko ma głębszy oddech, mocniejszy głos i silniejszą przeponę. Jak to robimy? Poprzez zabawę oczywiście! Zdmuchiwanie świeczek, przyklejanie podmuchem kartki do ściany, bańki mydlane i inne zabawy, które możesz powtarzać z dzieckiem w domu. Tak na marginesie, oddychając głęboko wydalamy 70% toksyn z organizmu, to najważniejszy proces oczyszczania. Oddech jest potrzebny w każdej minucie życia, więc warto w niego zainwestować.

Zacznie wyraźniej mówić

Warsztaty beatbox dla dzieci radykalnie wzmacniają większość z naszych 27 mięśni twarzy, przede wszystkim język, policzki i usta. To najlepsze zajęcia dykcyjne, logopedyczne i warsztaty aktorskie w jednym. Używamy zresztą w niektórych rozgrzewkach łamaczy języka w stylu: “No cóż, że ze Szwecji”. Wszelkie problemy logopedyczne to nic innego jak niewyćwiczone odpowiednie mięśnie. Rozgrzewki w stylu naśladowanie dźwięków zwierząt to nie tylko doskonała zabawa, ale też sposób na rrrrrrozgrzanie i rrrrrrozwój poszczególnych części układu mowy.

Zyska pewność siebie

Każde zajęcia w grupach, od ćwiczeń fizycznych, aż po zajęcia językowe czy muzyczne, to rozwój umiejętności społecznych dziecka. Dzięki temu pozbywa się strachu przed wystąpieniami publicznymi, co przyda mu się na wszystkich apelach, egzaminach ustnych, akademiach i w wielu sytuacjach codziennych. Pamiętasz szkolny stres przez wyjściem na środek klasy? A co by było gdyby ktoś Cię na niego uodpornił?

Wyrobi sobie poczucie rytmu

Dzięki ćwiczeniom rytmicznym dziecko lepiej reaguje na muzykę. Uczy się improwizować, co przydaje się przez całe życie. Poprawia również koordynacja półkul mózgowych (jak przy żonglowaniu), dziecko ma większą podzielność uwagi i łatwiej się skupia. A gdy lepiej rozumiemy muzykę to świetnie do niej tańczymy! Widzicie z jaką gracją poruszają się tancerze?

Zapomnij o kupnie drogiego sprzętu

W odróżnieniu od zakupu np. zestawu perkusyjnego czy gramofonów i miksera za kilka tysięcy złotych, do beatboxu nie potrzebujesz nic oprócz ust, języka i chęci! Można go zabrać wszędzie i przekazywać kumplom i koleżankom z klasy. Jeśli się znudzi, nie tracisz absolutnie nic (oprócz wyśmienitej zabawy).

Oczywiście tych powodów możnaby wymieniać dużo więcej. Ale po co? Lepiej po prostu przyprowadź synka lub córkę na nasze zajęcia i sprawdź sam jak przez kilka następnych dni z wypiekami na twarzy psztyka, klika i prycha sobie w domu, rozwijając nową pasję!

Zapisz dziecko na warsztaty beatbox!

 


A może szukasz warsztatów beatbox w Warszawie dla młodzieży (15+) i dorosłych?   Kliknij tutaj!

Zapytaj o warsztaty muzyczne dla dzieci

*Top